Бергә укыйбыз " Республика акциясе»

2020 елның 22 мае, җомга

Татарстан Республикасында Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Гүзәл Удачина гражданнар кабул итте.

Әлеге акция гаиләләрнең балалар белән бергә ялын оештыру, гаилә укуы традициясен үстерү, баланың уңышлы, социаль актив шәхесен формалаштыруда китапның ролен арттыру, балалар һәм яшүсмерләр арасында укуны популярлаштыру, әлеге мәсьәләләргә киң җәмәгатьчелек, дәүләт, муниципаль органнары һәм учреждениеләре, массакүләм мәгълүмат чаралары җитәкчеләре игътибарын җәлеп итү максатыннан үткәрелә.

Акцияне әзерләү һәм үткәрү эшен оештыруны Татарстан Республикасында Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил, «Татарстан Республикасы балалар оешмалары советы» региональ иҗтимагый оешмасы, «балалар иҗтимагый кабул итү бүлмәсе» проектында катнашучылар, Татарстан Республикасында Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкилнең җәмәгать ярдәмчеләре гамәлгә ашыра.

«Татарстан Республикасында Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил турында» 2011 елның 1 августындагы 59-ТРЗ номерлы Татарстан Республикасы Законына, акция үткәрү турындагы Нигезләмәнең максатларына һәм бурычларына таянып, сезгә ышанып тапшырылган муниципаль берәмлекләрдә әлеге чараны үткәрү турында киң мәгълүмат җиткерүегезне һәм Нигезләмәне балалар һәм яшьләр оешмалары, балалар иҗтимагый берләшмәләре, ведомство карамагындагы башка оешмалар җитәкчеләренә җиткерүегезне сорыйм.

Әлеге чараның югары социаль әһәмиятен исәпкә алып, «балаларга бергә укыйбыз» Республика акциясендә шәхсән катнашуыгызны сорыйм, тиешле видео язып, Instagram һәм (яки) ВКонтакте аша Inst укыйбыз " хештегы белән элемтәгә кереп.

/file/ribnaya-sloboda/File/нигезләмә балаларга бергә укыйбыз.docx