Татарстаннан 10 000 нән артык ветеран Россия Президентының Җиңү көне белән котлавын алачак

2024 елның 27 апреле, шимбә

Җиңү көне алдыннан Россия Почтасы Бөек Ватан сугышы ветераннарына Россия Президенты Владимир Путинның шәхси котлауларын җиткерәчәк. 2 майдан 8 майга кадәр почтальоннар бөтен республика буенча мактаулы адресатларга 10 300дән артык хат тапшырачак.

Почта җибәрүендә Россия Президенты тарафыннан имзаланган Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгы белән котлау открыткасы бар.

Почта хезмәткәрләре бәйрәм көннәрендә кайда булуларына карамастан, ветераннарга  хатлар алу өчен бар көчләрен куячаклар. Кирәк булса, компания белгечләре ветеранның яңа яшәү урынын ачыклаячак һәм котлауны актуаль адрес буенча җиткерәчәк. Әгәр адресат өйдә булмаса, мәсәлән, ул дачага күченгән яки дәвалануда булса, хат якындагы бүлектә бер ай сакланачак. Бу вакыт эчендә почтальон даими рәвештә котлауларны җиткерү омтылышларын кабатлаячак.

"Россия Почтасының бу бәйрәм көннәрендә махсус миссиясе — Россия Федерациясе Президентының Бөек Ватан сугышы ветераннарына шәхси котлауларын җиткерү. Без Президенттан килгән хатларны бик көтеп торуларын, ә аннары игътибарны һәм хөрмәтне кыйммәтле билге итеп саклауларын беләбез. Ә почтальоннар аларны ветераннарга илнең һәр почмагына  вакытында илтәләр», — дип билгеләп үтте Россия Почтасының генераль директоры Михаил Волков.

Белешмә:

«Татарстан почтасы» УФПС «Россия Почтасы» АҖ Татарстан Республикасы территориясендә почта элемтәсе хезмәтләре күрсәтә. Үз эченә 260 шәһәр почта бүлекчәсен, 852 авыл һәм 29 күчмә, шулай ук 70 почта элемтәсе пунктын ала. «Татарстан почтасы» УФПС структурасына 21 структур бүлекчә – логистик почта үзәге, Магистраль сортлау үзәге, 10 курьерлык ташу участогы, шулай ук 9 почта һәм 11 районара почта бүлекчәсе керә.

Бүгенге көндә «Татарстан почтасы» Федераль салым хезмәтендә 5 000 нән артык кеше эшли.

"Россия Почтасы" АҖнең «Татарстан почтасы»УФПС матбугат хезмәте

Boris.Slutskiy@russianpost.ru