Максатлы укыту өчен укучылар җыю

2024 елның 15 гыйнвары, дүшәмбе

Роспотребнадзорның Татарстан Республикасы буенча идарәсе (алга таба - идарә) максатчан җыю кысаларында федераль бюджетның бюджет ассигнованиеләре хисабына «Медицина-профилактика эше» белгечлеге буенча югары медицина белеме алу өчен Россия Сәламәтлек саклау министрлыгының Казан дәүләт медицина университетына керү өчен гражданнарны  җыю турында хәбәр итә.

2024/2025 уку елына Россия Сәламәтлек саклау министрлыгының Казан дәүләт медицина университеты ФДБОУ түбәндәге минималь баллар билгеләде:

Белгечлекләр

Рус теле

Медико-профилактик эш

45

Шулай ук идарә «Казан медицина көллияте» ДАПОУДА «Медицина-профилактика эше» белгечлеге буенча урта һөнәри белем бирү программасы буенча максатчан укытуга алуны гамәлгә ашыра.

Максатлы укуга гариза бирү өчен Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор идарәсенең Лаеш территориаль бүлегенә мөрәҗәгать итәргә кирәк: Лаеш шәһәре, Маяковский урамы, 19а йорт яки 8 (84378) 2-80-92, 2-80-54 телефоны буенча, электрон адрес rpn.laishevo@tatar.ru.