Хезмәтне саклау буенча белгечләр өчен Бөтенроссия олимпиадасы

2022 елның 27 гыйнвары, пәнҗешәмбе

«Актион хезмәтне саклау " төркеме  Хезмәт министрлыгы ярдәме белән ел саен хезмәтне саклау буенча белгечләр өчен Бөтенроссия олимпиадасын үткәрә. Бөтенроссия олимпиадасына – 2022гә теркәлү ачылды. Чарада катнашырга чакырабыз һәм хезмәтне саклау буенча белгечләр, хезмәтне саклау хезмәтләре җитәкчеләре, Татарстан Республикасы оешмаларының хезмәтне саклау бүлекләре башлыклары турында мәгълүмат бирүләрен сорыйбыз. Катнашу бушлай. Олимпиаданың максаты-хезмәтне саклау буенча белгечләрнең һөнәренең имиджын арттыру һәм хезмәт шартларын яхшырту һәм хезмәтне саклау мәсьәләләренә игътибар җәлеп итү, производствода имгәнүләрне һәм һөнәри авыруларны профилактикалауның яңа ысулларын эзләү, хезмәтне саклау буенча белгечләрнең һөнәри осталыгын арттыру. Олимпиада нәтиҗәләре буенча Россиядә һәм һәр федераль округта: Үзәк, Төньяк-Көнбатыш, Көньяк, Төньяк-Кавказ, Идел буе, Себер, Ерак Көнчыгыш һәм Урал округларында хезмәтне саклау буенча иң яхшы бүлек һәм хезмәтне саклау буенча иң яхшы белгеч билгеләнәчәк. Россиядә хезмәтне саклау буенча иң яхшы белгеч 100 000 сум алачак. Һәр федераль округта иң яхшысы-50 000 сум. 2022 елда хезмәтне саклау юнәлеше буенча белем алучы иң яхшы студентны билгеләү өчен яңа номинация өстәлә. Әлеге чарада катнашу өчен  https://olimpiada.trudohrana.ru/сайтта теркәлергә, хезмәтне саклауның төп мәсьәләләрен өйрәнергә, тест узарга һәм практик бирем ясарга кирәк. Баллар суммасы һәм сорауларга җавап бирү вакыты рейтингта урынны билгели.

Хезмәтне саклау буенча белгечләр өчен Бөтенроссия олимпиадасы календаре-2022 гыйнвар.

«Хезмәтне саклау белән идарә итү " темасын өйрәнү. Ай ахырында беренче арадаш тест үткәрелә. Февраль ае. «Хезмәтне саклау буенча документлар»темасын өйрәнү. Ай ахырында арадаш тест үткәрелә. Март. «Професиональ куркынычларны бәяләү»темасын өйрәнү. Ай ахырында арадаш тест үткәрелә. Апрель ае. «Хезмәтне саклау буенча укыту " темасын өйрәнү. Ай ахырында арадаш тест үткәрелә. Май. Йомгаклау тесты һәм практик бирем.