САЙЛАУЧЫЛАР ИГЪТИБАРЫНА!

2021 елның 3 августы, сишәмбе

«Россия Федерациясе гражданнарының сайлау хокукларының һәм референдумда катнашу хокукының төп гарантияләре турында» Федераль законның 64 статьясындагы 16 пункты нигезендә, сигезенче чакырылыш Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Дәүләт Думасына депутатлар сайлау буенча тавыш бирү уздырганда, ул 2021 елның 17-19 сентябрендә үткәреләчәк, һәр сайлаучы үз яшәү урыннарыннан читтә (командировка, ял, авыру һ. б.) торачак., сайлау комиссиясенә (территориаль яки участок сайлау комиссиясенә), Балык Бистәсе районының КФҮНӘ, Россия Федерациясе дәүләт хезмәтләре Порталы аша тавыш бирү өчен сайлаучылар исемлегенә кертү турында гариза бирергә хокуклы. Сайлаучыны киләсе сайлауларда урнашу урыны буенча сайлаучылар исемлегенә кертү турында гариза бирү тәртибе Россия Федерациясе Үзәк сайлау комиссиясенең 2021 елның 25 маенда 7/52-8 номерлы карары белән расланган. Әлеге документ белән РФ Үзәк сайлау комиссиясе, ТР Үзәк сайлау комиссиясе рәсми сайтларында Интернет челтәрендә танышырга мөмкин.

Татарстан Республикасы Үзәк сайлау комиссиясенең 2021 елның 26 июлендәге 147/1288 номерлы «Татарстан Республикасында сайлауларда урнашу урыны буенча сайлаучылар исемлегенә сайлаучыларны кертү турында гаризалар кабул итү графигы турында» гы карары нигезендә, Балык Бистәсе районы территориаль сайлау комиссиясе сайлаучыларның урнашу урыны буенча тавыш бирү турында гаризаларын кабул итә. Балык бистәсе, Ленин ур., 48 йорт 2021 елның 2 августыннан 13 сентябренә кадәр: эш көннәрендә 15.00 сәгатьтән 19.00 сәгатькә кадәр; ял һәм бәйрәм көннәрендә: 8.00 дән 13.00 сәгатькә кадәр. тоташка.

Участок сайлау комиссияләрендә гаризалар кабул итү пунктлары 2021 елның 8 сентябреннән 13 сентябренә кадәр эшләячәк.