Балык Бистәсе районының тәрбиягә бала алган ата-аналарының чираттагы җыелышы

2021 елның 8 апреле, пәнҗешәмбе

2021 нче елның 8 нче апрелендә район үзәк китапханәсендә Балык Бистәсе муниципаль районының тәрбиягә бала алган ата-аналарының чираттагы җыелышы булып узды.

Анда түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1. 2020 елда Балык Бистәсе муниципаль районының тәрбиягә бала алган гаиләләрдәге ятим һәм ата-ана каравыннан мәхрүм калган балаларны диспансерлаштырунәтиҗәләре, Татарстан РеспубликасыСәламәтлексаклауминистрлыгылиниясебуенчашифаханә-курорт дәвалавыбеләнтәэминитүтурында «Балык Бистәсе район үзәк хастаханәсе»  педиатры РуфинаСиҗҗәткызыҺидиятова сөйләде.

2.2021 елгаҗәйгеялныпланлаштыру.

3.Балык Бистәсемуниципаль районы Башкармакомитетының опека һәмпопечительлекбүлегебашлыгыГүзәлия Мансур кызыБаһаветдинова 2020 елдабалигъбулмаганбаланыңмилкенсаклау, аннанфайдалануһәммондыймилекбеләнидарәитүтурындаопекуннарныңһәмпопечительләрнеңхисапларынтапшырунәтиҗәләретурындачыгышясады.

Тәрбиягә бала алганата-аналарүзләренкызыксындыргансорауларга даҗавапларалдылар.