Балык Бистәсендә мохтаҗ гражданнар өчен «Игелекле кәрзин – игелекле кәрзин» хәйрия бокслары ачылды

2020 елның 9 июне, сишәмбе

Кәрҗин «Кайнар икмәк», "Магнит"кибетләрендә урнаштырылган. Бүген Балык Бистәсе муниципаль районы башлыгы урынбасары Әхмәтҗанова Ф.Г., акциянең координаторы Шамиев Айнур, шулай ук битараф булмаган кешеләр хәйрия акциясендә катнаштылар.
Исегезгә төшерәбез, 1 майда Биектау муниципаль районында әлеге проектка старт бирелде:
Биектау авылының сәүдә үзәкләрендә һәм азык-төлек супермаркетларында Хәйриячеләр урнаштырылды
«Игелекле кәрзин» бокслары, анда сатып алучылар Озак вакытка азык-төлек продуктларын иганә итә алалар
саклау тулы бер фабрика упаковке.
Аз тәэмин ителгән һәм күп балалы гаиләләргә, өлкәннәргә һәм аз хәрәкәтләнүче гражданнарга ярдәм күрсәтергә)
Биектау районы территориясендә яшәүче һәркем әлеге проектка кушыла ала
битараф булмаган гражданин яки оешма (партнеры). Бүгенге көндә, проект ярдәмендә азык-төлек җыелмалары белән 98 (туксан) ярдәм күрсәтелгән
8) Биектау, Арча һәм Сарман муниципаль районнарында мохтаҗ кешеләргә, алар
Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгының район социаль яклау бүлекләренә мөрәҗәгать иттеләр
Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Карары ❗ Килеп туган сораулар буенча безнең районда координатор Шамиев Айнур-89179161416; фонд директоры Мөхәммәтҗанова Лилия-89874028524 телефоны буенча мөрәҗәгать итә аласыз.
ярдәмче
лигадобрыхдел