Бөтенроссия эшкә урнаштыру ярминкәсе 2024 "Россиядә эш. Мөмкинлекләр вакыты".

2024 елның 12 апреле, җомга

12 апрельдә Балык Бистәсе районында " Россия эше. Мөмкинлекләр вакыты" Бөтенроссия эшкә урнаштыру ярминкәсе узды. .
Бүген Балык Бистәсе районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә район оешмалары вәкилләре катнашында вакантлы эш урыннары ярминкәсе уздырылды.
Бу ачык масштаблы вакыйга, анда студентлар, мәктәп укучылары, эш эзләүче гражданнар, эшсезләр, кадрларга ихтыяҗы булган эш бирүчеләр катнашты.
Катнашучылар эш бирүчеләр белән аралаша, вакансияләр турында кирәкле мәгълүмат ала, үзәк белгечләренең хезмәт һәм мәшгульлек мәсьәләләре буенча консультацияләрен үтә, һөнәри юнәлеш бирү буенча хезмәтләр ала алдылар.
Эш белән тәэмин итү үзәге аша үз эшләрен ачкан эшмәкәрләр мәктәп укучылары һәм студентлар өчен мастер-класслар үткәрделәр.
Ярминкә нәтиҗәләре буенча катнашучыларга эшкә урнашуга юлламалар бирелде.