Хөрмәтле Балык Бистәсе районы халкы!

2019 елның 12 декабре, пәнҗешәмбе

Хөрмәтле Балык Бистәсе районы халкы!

Россия Конституциясе көне белән котлауларны кабул итегез! Россия Федерациясенең Төп законы дәүләтчелек принципларын һәм дәүләтнең иң югары кыйммәтен, аның төп хокукларын һәм бурычларын билгели. Конституция илебез гражданнарына инициатива күрсәтергә, социаль-икътисади үсеш мәсьәләләре буенча фикералышуда һәм мөһим карарлар кабул итүдә катнашырга, мәдәни һәм рухи кыйммәтләрнеяңаданторгызыргамөмкинлекбирә. Конституциядәсалынганбарлыкнормаларныбелүһәмтөгәлүтәү-безнеңбурычыбыз. Шул очракта гына без иреклеилдәяшәячәкбез, ә һәркемүзтөбәгенеңһәм, гомумән, илнең динамик үсешенәлаеклыөлешкертәалачак.    Кадерле балыкбистәлеләр! Сезне чын күңелдән Россия Федерациясе Конституциясе көне белән котлыйм! Һәр үткән көн хезмәт җимешләреннән канәгатьлек, эчкерсез аралашу шатлыгы, яңа белемнәр һәм тәҗрибә китерсен. Сезгә тотрыклылык, игелекле башлангычларыгызда уңышлар, тынычлык һәм иминлек юлдаш булсын! Бәйрәм белән!».

Балык

Бистәсе муниципаль

районы башлыгы                                                                         И.Р. Таҗетдинов