Татарстан Республикасы Балык Бистәсе муниципаль районында түләүсез юридик ярдәм күрсәтү көне

2019 елның 6 ноябре, чәршәмбе

21 ноябрь, 2019 ел. Татарстан Республикасы Балык Бистәсе муниципаль районының Котлы Бөкәш авылында һәм Балык Бистәсе муниципаль районының Котлы Бөкәш авылында Халыкка түләүсез юридик ярдәм күрсәтеләчәк.

Гражданнарга хокукый мәсьәләләр буенча консультация бирү максатларында Россия юристлары ассоциясенең Татарстан төбәк бүлекчәсе Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгы белән берлектә министрлык, ведомство һәм оешма белгечләреннән, аерым алганда, мобиль мәгълүмати-консультацион төркем формалаштырды:

Татарстан Республикасы Президенты Аппараты, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Аппараты, Татарстан Республикасы Конституция суды Аппараты, Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы, Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгы, Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы, Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы, Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләр Советы, Россия Федерациясе Юстиция министрлыгының Татарстан Республикасы буенча идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Федераль салым хезмәте идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Россия Федерациясе Пенсия фонды бүлеге, Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Аппараты, Татарстан Республикасы Адвокатлар палатасы, Татарстан Республикасы Нотариаль палатасы.

Татарстан Республикасы халкына түләүсез юридик ярдәм күрсәтү чараларын әзерләү һәм оештыру Россия Федерациясе Президенты грантының Президент грантлары Фонды тарафыннан бирелгән граждан җәмгыятен үстерүгә бирелгән акчалары исәбеннән гамәлгә ашырыла.

Татарстан Республикасы халкын хокукый агарту чараларын әзерләү һәм оештыру социаль әһәмиятле проектларны гамәлгә ашыруга Татарстан Республикасы халкын хокукый агартуны үстерүгә ярдәм итү фонды белән берлектә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты тарафыннан бирелгән грант акчалары исәбеннән гамәлгә ашырыла.

Гражданнарга консультация биреләчәк:

- Кукмара штп. Балык Бистәсе штп, 21.11.2019, 10:00 сәгатьтән 12:00 сәгатькә кадәр түбәндәге адрес буенча: штп. Балык Бистәсе муниципаль районы

-Котлы Бөкәш авылында 21.11.2019 13:30 сәгатьтән 15:00 сәгатькә кадәр Котлы Бөкәш авылы, Совет урамы, 32 йорт адресы буенча.