Ел саен үткәрелә торган «Наше время – Безнең заман " эшче яшьләр иҗатының VII ачык республика телевизион фестивале старт алды»

2019 елның 16 июле, сишәмбе

«Наше время – Безнең заман» эшче яшьләр иҗаты республика фестивале Татарстанда республика Президенты ярдәме белән 2013 елдан бирле уздырыла. Фестиваль дәүләт социаль әһәмияткә ия проект булып тора һәм коммерция максатларына ия түгел. Фестивальнең максаты-кадрларның яңа буынын формалаштыру, эшче һәм инженер һөнәрләрен популярлаштыру һәм республика предприятиеләрендә һәм оешмаларында эшләүче яшьләрнең иҗади потенциалын ачу.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2018 елның 4 июнендәге 1345-р номерлы күрсәтмәсе нигезендә сайлап алу этаплары 2018 елның октябреннән ноябрьгә кадәр узачак һәм Түбән Кама, Н. н. шәһәрләрендә дүрт зона сайлап алу этабын үз эченә алачак.Чаллы, Зәй һәм Казан, суперфинал һәм гала-концерт.

Сезне Фестивальдә катнашырга һәм команда яки башкаручыларны (катнашучыларның яше 18 яшьтән алып 35 яшькә кадәр) тәкъдим итәргә чакырабыз.

Фестивальнең яңартылган нигезләмәсе һәм кирәкле барлык мәгълүмат түбәнрәк шулай ук Фестиваль сайтында урнаштырылган - www.bzzm.ru. http://mpt.tatarstan.ru/rus/televizionniy-festival-rabotayushchey-molodezhi.htm

Катнашу өчен фестиваль нигезләмәсе нигезендә 2018 елның 25 сентябренә кадәр гариза тапшырырга кирәк.

Фестивальдә катнашкан өчен оештыру эшләре алынмый. Фестивальдә катнашучыларны үткәрү урыннарына кадәр китерү командир итүче як тарафыннан башкарыла.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2010 ел, 19 апрель, 309 нчы карары белән расланган фестиваль нигезләмәсе (күчереп алырга);
Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2010 елның 20 февралендәге 349-р номерлы боерыгы белән расланган фестивальне Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты күрсәтмәсе редакциясендә үткәрү сроклары (күчереп алырга).
«Наше время – Безнең заман " VII эшче яшьләр иҗаты республика телевизион фестивален үткәрү планы-графигы (күчереп алырга).
Фестивальнең жюри составы (карарга).
Фестиваль регламенты (карарга).
Фестивальнең эшче төркеме составы (күчереп алырга).
Анкета-гариза (күчереп алырга).

2018 елның 16 ноябрендә " Пирамида «мәдәни-күңел ачу комплексында Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф. Х. Мөхәммәтшин катнашында ел саен үткәрелә торган «Наше время – Безнең заман» эшче яшьләр иҗатының VI ачык республика телевизион фестивале тәмамланды

2018 елда фестивальдә Татарстан Республикасы 41 муниципаль районының 170 оешма һәм предприятиесеннән 980 кеше катнашты.

Быел Фестиваль 2018 елның 5 июненнән 16 ноябренә кадәр барды. Зона этаплары узды:

1. Туп.Чаллы: 05-06.10.2018 ел, сайлап алу көннәре һәм «КАМАЗ " Мәдәният сараенда гала-концерт»;

2. Зәй: 19-20.10.2018 ел, сайлап алу көннәре һәм «Энергетик " мәдәният сараенда гала-концерт»;

3. Казан: 26-27.10.2018 ел, сайлап алу көннәре һәм гала-концерт югары һөнәри белем бирү федераль дәүләт бюджет мәгариф учреждениесе «Идел буе Физик культура һәм спорт академиясе " концерт залында (Универсиада Авылы);

4. Түбән Кама: 02 – 03.11.2018 ел, сайлап алу көннәре һәм «халык иҗаты йорты " МАУ гала-концерты.