Юл-төзелеш машиналары машина йөртүчеләрнең һәм машина йөртүчеләрнең һөнәри осталыгын күтәрү өчен дәресләр.

2019 елның 14 марты, пәнҗешәмбе
  • 2019 елның 13 марты. Балык Бистәсе муниципаль районында «ТАТАВТОДОР» АҖ филиалы базасында автомобиль йөртүчеләрнең һәм юл-төзелеш машиналарының машинистларының һөнәри осталыгын күтәрү өчен ел саен үткәрелә торган дәресләр узды. Дәресләр Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелек идарәсе бүлеге һәм Россия Эчке эшләр министрлыгының Татарстан Республикасы Балык Бистәсе муниципаль районы буенча ЮХИДИ бүлекчәсе белән берлектә узды. Укыту барышында Юл хәрәкәте кагыйдәләре, тракторларны һәм юл-төзелеш машиналарын һәм аларга тагылмаларны техник карау һәм тракторчы-машинист таныклыкларын алыштыру кагыйдәләре каралды. Дәресләрдә катнашучылар үзләрен кызыксындырган барлык сорауларга тулы җаваплар алдылар. Линар Гыймаев – ТР Дәүләт техник күзәтчелек идарәсенең Балык Бистәсе муниципаль районы буенча баш дәүләт инженер-инспекторы.